Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2024-07-15

  Imieniny: Henryka, Igi

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 15710000
  • Do końca roku: 169 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Końcówka roku szkolnego w świetlicy...

Miniony tydzień upłynął nam na rozmowach o planach wakacyjnych i o wymarzonych wakacjach. Wykonaliśmy oczywiście tematyczne prace plastyczne. Obchodziliśmy też Dzień Rysia. Z tej okazji obejrzeliśmy film edukacyjny o tych zwierzętach i zrobiliśmy opaski z papieru. Powstały również prace plastyczne o tematyce letniej - kraby, łódki i śliczne akwaria z rolek. Zrobiliśmy też piękne kapelusze.

Dzięki uprzejmości mamy Maksa z kl. ID zyskaliśmy nową gofrownice! Oczywiście od razu ją wypróbowaliśmy. Gofry były pyszne! Na koniec tygodnia wykonaliśmy wspólnie orzeźwiającą lemoniadę i mieliśmy okazję spróbować danonkowych lodów. Wykopaliśmy również zakopaną rok temu kapsułę czasu i zakopaliśmy nową. Mamy nadzieję, że wszystkie marzenia świetliczaków i nauczycieli spełnią się przez kolejny rok!

Z racji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego rozstrzygnęliśmy konkurs na wzorowego świetliczaka.  W tym semestrze I miejsce zajęła Aleksandra z kl. IA, II miejsce: Aniela z kl. IIC, a III miejsce zdobyła Antonina z kl. ID. Zwyciężczyniom gratulujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do aktywnego udziału w konkursie od nowego roku szkolnego.

Tekst: Żaneta Animucka

Zdjęcia: Karolina Kułaga, Marta Januszanis, Marta Kępka, Beata Zawal-Brzezińska, Żaneta Animucka