Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2024-07-15

  Imieniny: Henryka, Igi

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 15709078
  • Do końca roku: 169 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Uroczystość rozdania nagród w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” - ,, Gesunder Geist, in gesundem Körper”

W dniu 13 czerwca 2024r. odbyła się w naszej szkole uroczysta gala rozdania nagród w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Już po raz piąty byliśmy organizatorami konkursu przeznaczonego dla uczniów klas 7 - 8 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Do ostatniej, finałowej części konkursu, zakwalifikowało się ostatecznie 17 uczestników, których prace oceniała międzynarodowa komisja, składająca się z nauczycieli szkół partnerskich biorących udział w różnych projektach prowadzonych w naszej szkole: z Bułgarii, Niemiec i nauczycielek z SP3 w Redzie, organizatorek konkursu: Marioli Szreder, Agnieszki Brzezińskiej, Mirosławy Wróblewskiej

Konkurs już po raz piąty został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Redy i Stowarzyszenia Przyjaciół miast Reda - Waldbronn. Na uroczystość przybył Przewodniczący Rady Miejskiej - pan Łukasz Kamiński, prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół miast Reda - Waldbronn, pani Bożena Arnold. Z Niemiec przybył pan Daniel Ringowski, nauczyciel i członek komisji konkursowej. Gościliśmy też grupę młodzieży z niemieckiej szkoły, która w tym czasie brała udział w realizacji projektu z uczniami naszej szkoły. Po przedstawieniu historii i informacji o zadaniach konkursu, nastąpiła część artystyczna: układ taneczny w wykonanie uczniów klasy 1B, przygotowany przez panią Marię Szymoniak. Następnie uczennice naszej szkoły zaprezentowały pokaz gimnastyczny ,,wyginaj śmiało ciało”, nawiązując w ten sposób do myśli przewodniej tegorocznego hasła konkursu „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Pokazały, co potrafi ciało, gdy jest poddawane systematycznym ćwiczeniom. W kolejnej części uroczystości zostały zaprezentowane prace filmowe nagrodzonych uczestników konkursu. Nadszedł czas na podanie nazwisk nagrodzonych i wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu. Komisja przyznała:

1 miejsce I - dla Laury Kowalczys z SP33 w Gdańsku,

2 miejsca II – dla Michaliny Mila z Autonomicznej SP w Sopocie i Adama Sawickiego z SP33 w Gdańsku;

4 miejsca III - dla Małgorzaty Strzebrakowskiej i Mateusza Butowskiego z SP8 w Wejherowie, Leny Szwoch z SP2 w Pruszczu Gdańskim, Antoniny Więcek z SP3 w Redzie;

1 wyróżnienie  dla Róży Wójcikiewicz z Autonomicznej SP w Sopocie.

Przyznano też drobne upominki i dyplomy dla 9 uczestników konkursu, którzy doszli do finału. Dyplomy z podziękowaniem otrzymali również nauczyciele języka niemieckiego za przygotowanie swoich uczniów do konkursu.

Na zakończenie głos zabrali przybyli goście honorowi oraz pani dyrektor SP3 w Redzie, Justyna Zabrodzka, którzy pogratulowali uczniom sukcesów i zaangażowania w realizację zadań konkursowych. Uroczystość zakończyła się stwierdzeniem, że być może spotkamy się za rok w nowym roku szkolnym 2024/25.

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Ewelina Miszkiewicz i Mariola Szreder