Przedszkolaki z Omnibuska w szkolnej bibliotece

W środę, 3 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z pobliskiego przedszkola Omnibusek.

Gościliśmy wszystkie grupy przedszkolaków, od najmłodszych do najstarszych.    Dzieci były bardzo zainteresowane tym, jak wygląda biblioteka, w jaki sposób wypożycza się książki i jakie znane im bajki znajdują się na półkach. Oglądały z zaciekawieniem książeczki i opowiadały o swoich domowych biblioteczkach. Świetnie orientowały się jakie postaci występują w oglądanych bajkach.

Panie bibliotekarki mają nadzieję, że wizyta w bibliotece pobudzi zainteresowania czytelnicze dzieci. Można tu odnieść się do powiedzenia ,,czym skorupka za młodu nasiąknie...". Być może wśród tych dzieci znajdą się nasi przyszli czytelnicy. Na zakończenie wizyty dzieci  sprezentowały piękną laurkę z podziękowaniem i ładnie wykonane wiosenne kwiatki. Wszystkie grupy zaś otrzymały w prezencie książeczki, słodycze i kolorowanki.

Tekst: Mirosława Wróblewska

Zdjęcia: Teresa Dopke