Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2024-07-15

  Imieniny: Henryka, Igi

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 15709862
  • Do końca roku: 169 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Świetlicowy konkurs na kreatywną budowlę z klocków

Klocki należą do najczęściej używanych zabawek przez dzieci. Są ulubionym materiałem do zabawy i budowania przestrzeni wokół. Inspirują do konstruowania domków dla miśków i lalek, czy budowania robotów, statków i farm. Dlatego w świetlicy został ogłoszony konkurs na najciekawszą budowlę z klocków.

Zespoły 2 - osobowe mogły wykonać oryginalną konstrukcję własnego pomysłu. W konkursie wzięły udział 33 osoby, które w terminie kilkudniowym wykonały swoje prace. Wszystkie klocki znajdujące się w świetlicy zostały użyte jako tworzywo. Począwszy od klocków modułowych – wafli małych i dużych, poprzez rurki, klocki z drewna, do klocków Lego. Budowle biorące udział w konkursie zostały sfotografowane i na podstawie zdjęć odbyło się głosowanie uczniów na najciekawszą budowlę.

I miejsce zajęły: Helena Kulikowska i Ewa Paluch z klasy 1b za budowlę z małych klocków- wafli, II nagrodę zdobyły: Lena Czaja z klasy 3b i Antonina Górka z klasy 1a ( klocki Lego). III miejsce ex aequo zdobyli: Miłosz Biegański i Maja Chybińska z klasy 1d ( klocki Lego) oraz Tobiasz Czerliński z klasy 1e (duże klocki budowlane). Nagrodę jury za konstrukcję z rurek otrzymała Emilia Pożoga z klasy 3b. Poza konkursem znalazła się kolorowa platforma zbudowana z małych klocków.  Oddano na nią najwięcej głosów, została jednak wykonana przez 4 osoby i otrzymała tylko nagrodę publiczności. Autorkami pracy były: Estera i Martyna Kuczyńska, Liwia Orłowska i Wiktoria Kontna z klasy 2e.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Konkurs bardzo podobał się dzieciom i deklarowały organizatorkom: Beacie Zawal-Brzezińskiej i Karolinie Kułaga chęć udziału w przyszłym roku. Gratulujemy uczestnikom wspaniałych prac.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska

Zdjęcia: Karolina Kułaga, Beata Zawal-Brzezińska