Wycieczka do Centrum Hewelianum klas 2a i 2b

W środę, 8 maja 2019 r., uczniowie z klas: 2a i 2b udali się na wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Dzieci uczestniczyły w warsztatach „Od stóp do głów”, na których rozłożyły człowieka na małe śrubeczki!

W prawdziwym laboratorium Pana Kleksa mali badacze dowiedzieli się z jakich części składa się nasze ciało i za co odpowiada każda z nich. Znaleźli również odpowiedź na pytanie: Co pozwala utrzymać nasze ciało w zdrowiu, a co mu szkodzi?

Następnie drugoklasiści, musieli wykazać się umiejętnością współpracy, budując ciekawe konstrukcje na Kreatywnym Placu Zabaw. Na placu pełnym mega klocków uczniowie mieli za zadanie ułożyć, m.in. owady, kwiaty, budę, samochód wyścigowy, sowę, ośmiornicę i wiele innych konstrukcji przestrzennych.

Dzieci poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie nauczyły się wielu ciekawych rzeczy, które wykorzystają na dalszym etapie edukacji.

Tekst: Barbara Mikuś

Zdjęcia: Barbara Mikuś, Maria Szymoniak, Dominika Fedde