Święto książkowo-biblioteczne w SP3

W związku ze świętem bibliotek i książek, biblioteka przygotowała okolicznościową gazetkę, prezentującą zalety czytania. Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w zajęciach, podczas których pani bibliotekarka czytała im historię chłopca niezwykle lubiącego książki, zatytułowaną „Czarodziejska książka”.

Pierwszoklasiści wykonywali również ilustrację do tej opowieści.

Natomiast dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych miały okazję wysłuchać książki T. Justyniarskiego pt. „Psie troski”, którą przeczytał im autor opracowania tej wzruszającej historii o przyjaźni psa i chłopca – pan Wojciech Muża. Dzieci z wielkim przejęciem słuchały tej ciekawej opowieści, a na jej zakończenie opowiedziały o najważniejszych rzeczach, o których należy pamiętać opiekując się czworonożnymi przyjaciółmi.

Każdy kontakt z książką jest dla dzieci niezwykle ważny, a słuchanie głośnego czytania jest dla słuchających ogromną przyjemnością.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Marta Semmerling, Teresa Dopke