Wycieczka klas VII - Szczecin- Berlin- Wolin

W dniach 29-31 maja 2019 roku klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie wraz z opiekunami: Mariolą Thomas, Katarzyną Danisewicz, Barbarą Stenzel, Mariolą Szreder i Wojciechem Mużą, wyjechały na trzydniową wycieczkę: Szczecin- Berlin-Wolin.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali  Szczecin. Zobaczyli m.in. Wały Chrobrego, zamek Książąt Pomorskich i słynną szczecińską operę.

Drugiego dnia młodzież wraz z opiekunami udała się do Berlina, gdzie z panią przewodnik zwiedzili miasto. Mięli okazję zobaczyć m.in.: pozostałości Muru Berlińskiego; Bramę Brandenburską; wjechali na kopułę Reichstagu, skąd mogli podziwiać panoramę miasta oraz zwiedzili Muzeum Pergamońskie.

Ostatniego dnia wycieczki uczniowie pojechali na wyspę Wolin, gdzie obejrzeli rezerwat z żubrami oraz zwiedzili Międzyzdroje, zobaczyli  najwyższy nadmorski klif w Polsce i wspięli się na latarnię morską w Świnoujściu.

Tekst: Barbara Stenzel

Zdjęcia: Katarzyna Danisewicz, Wojciech Muża