Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

  • Kalendarium

    Wtorek, 2026-06-16

    Imieniny: Aliny, Anety

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 19419838
    • Do końca roku: 198 dni
    • Do wakacji: 10 dni

Wizyta trzecioklasistów w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo Leśnej „MUZA”

We wrześniu uczniowie z klas trzecich wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się do OEPL „MUZA”, gdzie uczestniczyli  w zajęciach z leśnikami. W izbie leśnej mieli okazję zobaczyć dwie sale wystawiennicze. Jedna prezentowała świat pszczół, a druga świat innych zwierząt żyjących w naszych lasach. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawych historii dotyczących dzikiej przyrody w lesie. Poza zajęciami w budynku, dzieci miały również okazję być w plenerze i obserwować las „na żywo”. Mogły zobaczyć pomnik przyrody, budki lęgowe, dziuple oraz zaznajomić się z  aktywnościami związanymi z pracą leśnika. W ramach warsztatów każdy z uczniów wykonał świeczkę z naturalnego wosku. Dzięki uprzejmości leśników oraz pomocy rodziców, dzieci mogły skorzystać z ogniska, gdzie upiekły, a następnie zjadły smaczne kiełbaski.

Tekst: Anna Siuda

Zdjęcia: Wychowawcy klas 3