Wtorek, 2026-06-16
Imieniny: Aliny, Anety
Wtorek, 2026-06-16
Imieniny: Aliny, Anety
We wrześniu uczniowie z klas trzecich wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się do OEPL „MUZA”, gdzie uczestniczyli w zajęciach z leśnikami. W izbie leśnej mieli okazję zobaczyć dwie sale wystawiennicze. Jedna prezentowała świat pszczół, a druga świat innych zwierząt żyjących w naszych lasach. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawych historii dotyczących dzikiej przyrody w lesie. Poza zajęciami w budynku, dzieci miały również okazję być w plenerze i obserwować las „na żywo”. Mogły zobaczyć pomnik przyrody, budki lęgowe, dziuple oraz zaznajomić się z aktywnościami związanymi z pracą leśnika. W ramach warsztatów każdy z uczniów wykonał świeczkę z naturalnego wosku. Dzięki uprzejmości leśników oraz pomocy rodziców, dzieci mogły skorzystać z ogniska, gdzie upiekły, a następnie zjadły smaczne kiełbaski.
Tekst: Anna Siuda
Zdjęcia: Wychowawcy klas 3