Pogadanki w klasach pierwszych

W dniach 15 -16 października nasi pierwszoklasiści mieli okazję utrwalić sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. W ramach współpracy z Komisariatem Policji w Redzie odwiedził nas pan asp. Marek Waga.

Rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole oraz w domu. Dzieci wykazywały się wiedzą dotyczącą, między innymi bezpiecznego przejścia przez ulicę, kontaktów z osobami nieznajomymi; poznały numery alarmowe. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. W nagrodę za zaangażowanie dzieci mogły obejrzeć z bliska radiowóz policyjny, wsiąść do niego oraz zapoznać się z sygnałami dźwiękowymi. Ostatnia część spotkania sprawiła naszym najmłodszym dużo radości.

Tekst: Patrycja Hewelt- Skrobul

Zdjęcia: Patrycja Hewelt- Skrobul, Agnieszka Tatara, Elżbieta Olejnik, Alicja Nawrocka