Wychowanie komunikacyjne w klasach 4- 5

W dniach 17 - 21.10.2019r. w naszej szkole odbył się cykl lekcji związanych z wychowaniem komunikacyjnym, które przeprowadził pan Krzysztof  Szkurłatowski, podinspektor ds. edukacji z  Metropolitarnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

Celem zajęć było kształtowanie w młodych ludziach postawy świadomego użytkownika miejskiego transportu komunikacyjnego. W trakcie  warsztatów uczniowie klas  czwartych i piątych zapoznali się z różnorodnymi formami komunikacji miejskiej oraz ich wpływem na środowisko. Zostały omówione również zagadnienia z zakresu rodzajów i form obecnie dostępnych biletów oraz możliwych dróg  ich nabycia. Uczniowie przypomnieli sobie,  jak korzystać z rozkładów jazdy i w jaki sposób planować podróż. Ponadto poruszone zostały kwestie związane z bezpieczeństwem oraz kulturą.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami, gdyż każdy z omawianych działów kończył się konkursem  z nagrodami.  Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, wykreślankę, rebusy oraz  zadania z treścią. Rozpoznawały także piktogramy widoczne w środkach komunikacji miejskiej.

Humorystyczna forma prowadzenia lekcji i ciekawie zaprezentowane treści merytoryczne wpłynęły na pozytywną atmosferę podczas zajęć.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Estera Miotk, Teresa Dopke