Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Tydzień Dobrych Manier w klasach I - III

W dniach 15 - 21 października obchodziliśmy w klasach młodszych Tydzień Dobrych Manier. W tych dniach uczniowie na zajęciach z wychowawcami rozmawiali o podstawowych zasadach savoir-vivre.

Wspólnie przygotowali klasowe plakaty związane z przysłowiami nawiązującymi do naszego tygodnia takimi jak: „Co kraj to obyczaj - co rodzina to zwyczaj”; „Nie szata zdobi człowieka”; „Grzecznością więcej wskórasz niż surowością”; „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe” i innymi. Dzieci przez cały tydzień miały możliwość wysyłania miłych liścików, które były wrzucane do „pudełka miłych słów”. Piątek został ogłoszony dniem eleganckim, dzieci zaprezentowały stroje galowe. Podczas podsumowania naszego tygodnia na sali gimnastycznej uczniowie z klas: 1d, 3c oraz 3d przedstawili następujące wiersze Jana Brzechwy „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Grzebień i szczotka”. Uczniowie mogli wypowiedzieć się na temat wierszy i odnieść je do zasad dobrego wychowania. Następnie reprezentanci klas wzięli udział w quizie oraz zaprezentowali wykonane wcześniej plakaty. Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie. Tydzień Dobrych Manier przygotowały Panie: Bogumiła Deksnait- Naczk, Anna Siuda, Agnieszka Tatara, Patrycja Hewelt- Skrobul.

Tekst: Patrycja Hewelt-Skrobul

Zdjęcia: Patrycja Hewelt-Skrobul, Marta Semmerling