Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

XV Redzkie Impresje z udziałem Stanisława Wojciechowskiego

W dniach od 18 - 21 października 2019r. odbywały się XV Redzkie Impresje, które jak co roku zgromadziły tłumy ludzi zainteresowanych sztuką. Impresje odbyły się w klimacie muzyki Stanisława Moniuszki.

Tematem przewodnim był „Obraz i muzyka - mowa duszy i wyobraźni”. Jednocześnie był to jubileusz 15 – lecia Stowarzyszenia Kunszt. Eksponowano malarstwo, fotografię i rękodzieło artystyczne. Do udziału w wystawie został zaproszony utalentowany uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie - Stanisław Wojciechowski z klasy 6a. Staś namalował 2 prace do muzyki Stanisława Moniuszki, oper: „Straszny Dwór” i „Krakowiacy i Górale” i znalazł się w gronie 39 uczestników wystawy. Stanowiło to dla niego duże wyróżnienie Od burmistrza Redy Krzysztofa Krzemińskiego otrzymał w podziękowaniu czerwoną różę, a od Stowarzyszenia słodki upominek. Cieszymy się z jego udziału w tej wyjątkowej wystawie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o tym utalentowanym uczniu.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska