101 lat Polski Niepodległej

11 Listopada jest ważnym dniem dla Polski.  Z tej okazji uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Polska – moja Ojczyzna”.

W klasach 0-I dzieci wykonały prace plastyczne „Jestem Polakiem, jestem Polką – kocham mój kraj”, a najciekawsze z nich zostały wyróżnione. Osoby nagrodzone: Julia Paszke (0a), Oliwier Ziemann (0a), Zuzanna Twardowska (0a), Paweł Nastały (0b), Inga Gosz (0b), Oliwia Mielewczyk (0b), Aleksander Leszczyński (0c), Iza Zaskórska (0c), Kalina Sosnowska (0c).

Uczniowie klas II kolorowali otrzymaną we fragmentach mapę Polski, którą następnie ułożono w piękną całość.

W klasach III dzieci pisały listy do Polski, w których zawarły, za co kochają nasz kraj oraz za co dziękują naszej ojczyźnie.

Nauczyciele języka kaszubskiego zorganizowali konkurs wiedzy o naszej małej ojczyźnie – Kaszubach. Najlepiej z zadaniem poradziły sobie klasy: Ia, IId, IIIb.

Święto Niepodległości uświetnił występ przygotowany przez panią Alicję Formellę oraz panią Marzenę Bizewską. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dostarczyli nam niesamowitych przeżyć – ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Tekst: Anna Rokosz

Zdjęcia: Marta Semmerling, Teresa Dopke