Apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 12.11.2019r. na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej, odbył się w naszej szkole apel, zorganizowany z okazji Święta Niepodległości. Jego celem było przypomnienie ważnych wydarzeń i postaci sprzed ponad 100 lat.

Podniosły charakter uroczystości został podkreślony pięknym wystąpieniem szkolnego chóru, pod kierunkiem pani Elizy Prasowskiej oraz dekoracją wykonaną przez panią Agnieszkę Brzezińską. Uczniowie z klasy 6b zaprezentowali publiczności hasło klucz tegoż święta, czyli NIEPODLEGŁOŚĆ, a prowadzący akademię – Franciszek Siuda - opowiadał o wydarzeniach i osobach związanych z dniem 11 listopada. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Łukasz Kamiński – zastępca burmistrza miasta Redy, który wręczył panu dyrektorowi - Janowi Skrobulowi dyplom upamiętniający udział uczniów naszej szkoły w akcji „Bicie rekordu w resuscytacji”.  Na zakończenie apelu pan dyrektor wygłosił krótkie przemówienie podsumowujące Święto Niepodległości oraz rozdał nagrody w szkolnym konkursie historycznym.

Tekst: Anita Billot

Zdjęcia: Teresa Dopke