Poniedziałek, 2019-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

Gala wręczenia nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

25 listopada br. odbyła się gala wręczenia nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla klas 0-3. Uczniowie z klas 0-1 mieli za zadanie wykonać zagadkę, której motyw był związany ze światem komputerowym. Klasy 2-3 tworzyły plakat pt. „Walka z cyberprzemocą” w programie Paint lub innym programie graficznym.

Konkurs miał na celu realizację jednego z priorytetów polityki oświatowej państwa na ten rok szkolny - Rozwijanie kreatywności, (...) i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. A także rozwijanie zainteresowań uczniów, ich wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych oraz wdrażanie młodych internautów do rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z urządzeń informatycznych i zasobów internetowych.

Do konkursu zgłosiło się 51 uczniów z trzech redzkich szkół: z SP 2, SP 3 i SP 5. Spośród prac nagrodzono 6 oraz przyznano 6 wyróżnień. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali cenne nagrody, m.in. karnet do Aquparku czy JumpCity, które wręczył pan dyrektor, Jan Skrobul.

Program artystyczny przygotowały dzieci z klas: 3a i 3b. Organizatorkami konkursu były panie: Dominika Fedde i Barbara Mikuś.

Tekst: Barbara Mikuś

Zdjęcia: Teresa Dopke