Tydzień Profilaktyki w szkole

„Myślę i działam pozytywnie” – pod takim hasłem obchodziliśmy  w szkole tegoroczny Tydzień Profilaktyki. Oficjalnie trwał od 25 do 29 listopada, ale przygotowania do niego rozpoczęły się wcześniej. Uczniowie klas IV-VI przygotowali szkolne kodeksy zachowań.

Zasady wypracowane przez uczniów na godzinach wychowawczych,  zostały przeniesione  na plakaty, wykonane na lekcjach plastyki i wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w konkursie na najlepszy filmik nawiązujący do hasła tygodnia profilaktyki. Nagrodę w postaci tortu zdobyła klasa VIIIa, natomiast klasa VIIIb otrzymała specjalne wyróżnienie za najlepszą realizację filmiku. Gratulujemy zwycięzcom!

W tym roku, w  realizacji tygodnia profilaktyki wspierały nas  stowarzyszenia, które przygotowały ciekawe zajęcia dla uczniów. Klasy IV - VIII uczestniczyły w pogadankach „Cyberbezpieczeństwo – hejt i zagrożenia w sieci” prowadzonych przez pana Marcina Jastrzębskiego ze Stowarzyszenia Wspierania Nauki, Nowych Technologii i Przedsiębiorczości. Uczniowie klas V wzięli udział warsztatach „Porozumienie bez przemocy” poprowadzonych przez panią Kamilę Wica, klasy VIII uczestniczyły w wykładzie: „Odpowiedzialność karna nieletnich i postępowanie w sprawach nieletnich”, a klasy VII „Cyberprzemoc i mowa nienawiści” prowadzonych przez pana Wiktora Witkowskiego ze Stowarzyszenia OVUM. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniom za pomoc w realizacji Tygodnia Profilaktyki.

Tekst: Barbara Kisiel

Zdjęcia: Kamila Markowska