Pierwszoklasiści już czytelnikami

W dniach 9.12. - 13.12 w bibliotece odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika” uczniów z  pięciu klas pierwszych. Dzieci w odświętnych strojach przybyły do biblioteki,  by stać się jej czytelnikami i zyskać  przywilej wypożyczania  książek.

Pierwszoklasiści opowiadali o swoich ulubionych bajkach i domowych biblioteczkach. Zapoznali się z regulaminem biblioteki; godzinami jej otwarcia; ułożeniem książek na regałach oraz rozmawiali  o tym, w jaki sposób należy szanować książki. Uczniowie wzięli również udział w scence pokazującej, w jaki sposób wypożycza się książki. W końcu nastąpiło złożenie uroczystej przysięgi i dzieci zostały czytelnikami. Po podpisaniu swoich kart czytelniczych wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki. W prezencie od klas pierwszych biblioteka otrzymała 3 poczytne książki, za które panie bibliotekarki oraz wszyscy czytelnicy bardzo dziękują.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Mirosława Wróblewska, Elżbieta Olejnik, Agnieszka Tatara, Hanna Zwierzycka, Anna Świstun, Monika Jabłońska, Teresa Dopke