XXV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

17 grudnia 2019r. jury w składzie: przewodniczący Tomasz Wiśniewski, Dorota Dobrzyńska (MDK), Bogdana Gołojuch, Barbara Terlecka (Stowarzyszenie Kunszt), Karolina Bochan i Małgorzata Lewińska (Rada Miasta) oceniło prace nadesłane na konkurs bożonarodzeniowy i przyznało łącznie 56 nagród i wyróżnień w 5 kategoriach.

Na XXV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy wpłynęły łącznie 342 prace. Stroiki, których było najwięcej wykonywali uczniowie z klas IV-VI , łącznie 186. Zgodnie z tradycją  bożonarodzeniową wykonane były  głównie z materiałów naturalnych i ozdobione świecą. Najciekawszą pracę ze wstążek przygotowała Lena Roczyniewska kl.5c z SP3 i zajęła w konkursie pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął Konrad Wasiuta z kl.5a SP3, a trzecie Marianna Sultanyan z SP3. Stroiki zgodnie z regulaminem konkursu zostały sprzedane, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży będą przekazane na cele charytatywne.

W kategorii przedszkolnej wpłynęły 83 choinki w technice collage. Pierwsze miejsce zajął Maksymilian Styba l.6 z P-la „Przygoda”, drugie miejsce Jagna Ciesielska l.3 z P-la nr 2 , a trzecie miejsce Nadia Sulęta z Grupy Odkrywców „Przedszkola u Dziadka i Babci”.

Klasy I – III wykonywały trójwymiarowe figurki świąteczne – łącznie na konkurs wpłynęły 44. Najciekawszą figurkę Mikołaja ze skarpetek wykonała Zuzanna Borkowska z kl.1a SP6 i uzyskała pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Matuszak kl.2 z SP6, trzecie miejsce Julia Kołodziejczyk kl.2b z SP5.

W kategorii klas VII-VIII  zostało zgłoszonych do konkursu tylko 13 witraży. Pierwsze miejsce zajęła Julia Frąckowiak kl.7a z SP3, drugie miejsce Wiktor Żelechowski kl. 7a z SP6, a trzecie Julia Wróbel kl.7a z SP3.

Do konkursu zgłoszono także 16 szopek rodzinnych. Pierwsze miejsce zajęła szopka w całości wykonana z piernika Igi Konkel kl.7a z SP6, drugie miejsce szopka z makaronu Julii Szyjkowskiej kl.2c z SP3, a trzecie bardzo ciekawa szopka uczniów z klasy kl.2At Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. Uczniowie wykorzystali w niej wiedzę florystyczną zdobytą w szkole i wykonali dach dwuczęściowej szopki z żywych roślin.

Nagrody laureatom wręczono 19 grudnia 2019 roku. Prace zgłoszone na XXV Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy wyróżniały się starannością i wysokimi walorami estetycznymi. Podczas trwania wystawy w szkole sprzedawano również pierniki przygotowane przez uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 3, a dochód ze sprzedaży także zostanie przekazany na cele charytatywne.

Tekst: Beata Zawal-Brzezińska

Zdjęcia: Teresa Dopke