Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Warsztaty piernikowe

W pierwszych dniach grudnia zawitała do niektórych uczniów pani, w przeuroczej świątecznej spódniczce. Stworzyła w klasie niepowtarzalny klimat i to nie tylko za sprawą nastrojowej muzyki i oświetlenia, lecz cudownego aromatu różnorodnych przypraw.

Przyprawy te ukryły się w piernikowych misiach, domkach, serduszkach i różnych innych kształtach. Uczniowie z klas: I a, I d, II a, III a i III b wysłuchali ciekawych informacji na temat przypraw - ich pochodzenia i stosowania. Potem zabrały się za dekorowanie pierniczków, za pomocą różnobarwnych lukrów i posypek w magicznych kolorach.  Robiły to z wielkim zaangażowaniem i z wielką radością, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Każde dziecko udekorowało pierniki dla swojej rodziny, a potem pięknie je zapakowało. Każda klasa wykonała też pierniczki na szkolny kiermasz świąteczny. Na zakończenie piernikowych warsztatów dzieci otrzymały dyplomy i słodkie niespodzianki.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjecia: Maria Szymoniak, Hanna Zwierzycka, Marta Semmerling, Barbara Mikuś