Jasełka dla najmłodszych

19.12.2019r. uczniowie z klas 0 - 3 spotkali się na sali gimnastycznej, żeby obejrzeć Jasełka przygotowane przez grupę teatralną, działającą przy PZPOW w Wejherowie, której instruktorem  jest pani Maria Szymoniak.

Na scenie mogliśmy podziwiać aktorów, którzy wcielili się w role: piratów, bizneswoman, babci, kota, uczennic, pastuszków i Marii. A wszystko odbyło się przy bardzo nietypowych piosenkach religijnych, których wykonawcami byli sami występujący. Oprawą muzyczną zajęli się: ks. Paweł Lew Kiedrowski oraz pani Maria Szymoniak. Przy kostiumach i scenografii pomagała aktorom pani Alina Dampc oraz ks. Paweł.  Natomiast piękną dekorację wykonały panie: Hanna Zwierzycka oraz Alicja Formella.

Jasełka wprowadziły dzieci w klimat Świąt Bożego Narodzenia, pokazały w jak różny sposób można czekać na nadejście Pana Jezusa. Na zakończenie pani dyrektor Justyna Zabrodzka  i ks. Paweł złożyli dzieciom życzenia z okazji Świąt.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Teresa Dopke