Jasełka klas starszych

W piątek, 20 grudnia, w dzień wigilii szkolnych, klasy 4-8 obejrzały jasełka w wykonaniu uczniów z 6a, których przygotował ksiądz Adam Cholcha.

Po odczytaniu fragmentu z Pisma Świętego o narodzinach Jezusa, można było obejrzeć przedstawienie obrazujące to wydarzenie oraz walkę dobra ze złem, które od początku dziejów toczy się na ziemi. Oprócz aniołów nie zabrakło na scenie diabła, Heroda, Maryi, Józefa,  trzech króli oraz pastuszków. Wszyscy w pięknych strojach w otoczeniu ładnej dekoracji, wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój, który pogłębiły jeszcze piosenki zaśpiewane przy własnym akompaniamencie uczennic.

Na zakończenie przedstawienia dyrektor  szkoły, Jan Skrobul oraz ksiądz złożyli wszystkim najlepsze życzenia świateczne.

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke