Listopad w świetlicy

Listopad był czasem wytężonej pracy w świetlicy. W pierwszym tygodniu uczniowie zapoznali się z historią odzyskania przez Polskę niepodległości oraz postaciami wielkich Polaków.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy „misiowo”. Uczniowie przynieśli z domu ulubione misie i  opowiadały historie związane z ich posiadaniem. Świetliczaki obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą obchodów święta Pluszowego Misia w różnych krajach świata.

Tydzień kolejny minął na rozbudzaniu zainteresowań książką i literaturą. W ramach inicjatywy „Czytanie łączy pokolenia” zaprosiliśmy babcię uczennicy uczęszczającej do świetlicy szkolnej, aby przeczytała fragment ulubionej książki z dzieciństwa. W kolejnych miesiącach będziemy się starali zapraszać innych gości, aby propagować czytelnictwo wśród dzieci.

Ostatni tydzień to czas zapoznania się z tradycjami  Katarzynek i Andrzejek, zakończonych wróżbami.

W celu podtrzymania zanikającej tradycji wysyłania życzeń z okazji świąt, postanowiliśmy wykonać własnoręcznie i wysłać 20 kartek do szkół im S. Żeromskiego w różnych zakątkach Polski. Przy okazji szukaliśmy na mapie danych miast i ich odległości od naszej placówki. Po zaadresowaniu kopert wspólnie wybraliśmy się na pocztę, aby zakupić znaczki i wrzucić listy do skrzynki.

Tekst: Laura Gajkowska

Zdjęcia: Izabela Jarzębska-Pawłowska, Laura Gajkowska, Agnieszka Brzezińska