Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Megaolimpiada klas II - III w Gdańsku

29 i 30 stycznia b.r. uczniowie klas II i III SP wzięli udział w XV Megaolimpiadzie Wiedzy w Gdańskiej Szkole Podstawowej „LINGWISTA” im. Zjednoczonej Europy.

Do konkursów zakwalifikowali się najlepsi uczniowie, wyłonieni ze szkolnych eliminacji.

Z klas II naszą szkołę reprezentowali:

- w konkursie matematyczno - przyrodniczym: Nina Kulińska (IIA) i Tomasz Świeczkowski (IIB),

- w konkursie języka angielskiego: Igor Ossowski (IIC),

- w konkursie ortograficznym: Tomasz Terlecki (IIC) i Julia Piechowska (IID).

Z klas III byli to następujący uczniowie:

- w konkursie matematyczno - przyrodniczym: Jan Magrian (IIID) i Amelia Zajączkowska (IIIB),

- w konkursie języka angielskiego: Filip Szling (IIIA) i Jakub Kurowski (IIIC),

- w konkursie ortograficznym: Marcin Klimaszewski (IIIA) i Izabella Szalk (IIIC).

Wyjazd był również okazją do zwiedzenia Gdańska. Po konkursie uczniowie przespacerowali się ul. Długą i zrobili pamiątkowe zdjęcia przy posągu Neptuna i gdańskich lwach.

Wyniki konkursów poznamy w marcu. Wszystkim uczniom już teraz serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Tekst i zdjęcia: Barbara Mikuś