Sobota, 2020-08-15

Imieniny: Marii, napoleona

Klasy młodsze na przedstawieniu „Doktor Dolittle”

W dniach  5 – 7 lutego klasy I-III   wybrały się na przedstawienie „Doktor Dolittle” do Multikina w Rumi. Znany chyba wszystkim doktor  wyruszył  razem ze swoimi przyjaciółmi Papugą- Poldzią, psem  Jipem oraz świnią- Gabi na ratunek małpom z Afryki

Aby do nich dotrzeć dzielny lekarz musiał przebyć pełen niebezpieczeństw ocean. Gdy po pełnej perypetii podróży doktor wraz ze zwierzętami docierają na Czarny Ląd tam  też muszą zmierzyć się z licznymi przeciwnościami, które zsyła im los. Na szczęście doktor odnalazł swych pacjentów i pomógł im, a przyczyną chorób okazało się nieprzestrzeganie zasad higieny. Małpy nie obierały owoców, nie myły ich oraz przejadały się. Nadszedł czas powrotu. Dzięki bardzo dzielnemu tchórzowi o imieniu Straszek doktor Dolittle wraz z przyjaciółmi bezpiecznie powrócili do swego domu. Zachwyceni uczniowie do końca oglądali z zaciekawieniem podróżniczą przygodę doktora Dolittle.

Tekst: Agnieszka Tatara

Zdjęcia: Agnieszka Tatara, Maria Szymoniak