Kocie figle, czyli obchody Światowego Dnia Kota

17.02.2020r. obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie klasy III b zaprosili do wspólnej zabawy uczniów z klas pierwszych, którzy w tym samym czasie mieli zajęcia. Pierwszoklasiści nauczyli się piosenki o kotach, wysłuchali kocich ciekawostek oraz nauczyli się tańczyć.

Wysłuchali też wiersza pt: „Ryszard pierwszy kot wspaniały”, do którego musieli wykonać ilustrację. Najciekawsze prace ozdabiają szkolny korytarz oraz wzięły udział w konkursie plastycznym. Na zakończenie uczniowie otrzymali karty pracy z kocimi zagadkami oraz dyplom za udział w obchodach Światowego Dnia Kota.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w akcji charytatywnej. Przynieśli różne przedmioty na aukcję oraz karmę dla podopiecznych Stowarzyszenia „Świat Zwierząt dla Zwierząt”.

Wyniki konkursu klas I:

I miejsce - Iga Sosnowska – kl.1d

II miejsce – Alicja Zarzycka – kl.1b, Hanna Zwara kl.1a

III miejsce – Rozalia Ferra kl.1a, Amelia Skurtys kl.1b

Wyróżnienie – Julia Tobółka- kl.1d, Kacper Lesner – kl.1a, Dariusz Kowalski – kl.1d

Natomiast największym talentem plastycznym w klasie 3b wykazały się: Antonina Kozielska i Natalia Andruszyńska.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Kota.

Tekst: Maria Szymoniak

Zdjęcia: Agnieszka Tatara, Teresa Dopke