Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego w klasach IV - VIII

27 lutego w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXVII Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. W tym roku w turnieju wzięło udział aż 25 uczestników z klas IV - VIII, którzy byli oceniani pod względem opanowania tekstu, dykcji, interpretacji utworu i ogólnego wyrazu artystycznego.

W kategorii klas IV – VI I miejsce zdobyła Zuzanna Pracel z IVa,  II miejsce  Konrad Wasiuta z Va, III miejsce Alicja Pleszczyńska z VIa. Natomiast  wyróżnienia otrzymali: Iwo Gołuński z Vc oraz Nadia  Ozdarska z VIc. W kategorii klas VII – VIII I miejsce zajęła Sara Hinz  z VIIb, a na II miejscu znalazła się Weronika Stogowska z VIIc. Osoby, które wywalczyły dwa pierwsze miejsca, będą reprezentowały naszą szkołę w miejskich eliminacjach konkursu, które odbędą się 10 marca br. Podczas konkursu uczniowie sięgali do poetów z minionych epok, ale cieszy fakt, że nie pominięto twórczości i tych współczesnych artystów.  Oprócz nagród książkowych, każdy uczestnik zdobył dodatkową ocenę z języka polskiego.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Justyna Zabrodzka, Mirosława Niewiadomska i Hanna Rojek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożony trud w przygotowania do turnieju.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcia: Teresa Dopke