Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ohne Fleiß kein Preis-Powiatowy Konkurs Artystyczny promujący język niemiecki

Nasza szkoła jest organizatorem konkursu, który został objęty patronatem Burmistrza Miasta Redy. Do konkursu zgłosiło się pięć szkół i 18 uczestników. Prace zostały ocenione przez międzynarodową komisję, składającą się z nauczycieli polskich, bułgarskich i niemieckich.

Zakończyliśmy pierwszy i drugi etap konkursu, a teraz czekamy na filmy obrazujące wybrane przysłowia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknie wykonanych prac, znajomości przysłów i życzymy ciekawych pomysłów na filmową prezentację.

W pierwszym etapie konkursowym uczniowie zmagali się z zadanymi dotyczącymi znajomości przysłów i powiedzeń (etap szkolny). Drugi etap polegał na wykonaniu pracy plastycznej  ilustrującej wybrane przysłowie (etap międzyszkolny). W trzecim etapie należy nakręcić filmik przybliżający wybrane powiedzenie (etap powiatowy).

Do trzeciego etapu przechodzą następujący uczniowie:

SP Orle: Dominka Westa, Martyna Modzelewska

SP 3 Wejherowo: Katarzyna Wilczewska, Małgorzata Naczk, Ludwika Grzenia oraz Amelia Stenzel

SP Sióstr Zmartwychwstanek:  Michalina Zychowicz, Witold Kwidziński, Monika Matusiak, Małgorzata Schmidt, Inga Solis

SP 3 Reda: Katerina Milukova, Kacper Wronka, Jakub Sidorowicz

SP 6 Rumia: Szymon Detlaf

Komisja postanowiła dopuścić do następnego etapu uczennice: Małgorzatę Schmidt oraz Ingę  Solis ze względu na porównywalną z pozostałą trójką uczniów, liczbę uzyskanych punktów (różnica 0,5 pkt). Uczennica Amelia Stenzel przysłała swój filmik przed ogłoszeniem wyników, zatem  komisja dopuszcza również ją do dalszego etapu.

Ponadto komisja postanawiała, że uczeń Szymon Detlaf za SP nr 6 w Rumi, pomimo uzyskania najniższej punktacji, zarówno za pracę plastyczną jaki i z testu,  może wziąć udział w dalszych eliminacjach konkursowych z tego względu, że jest jedynym reprezentantem swojej szkoły.

Komisja konkursowa: Mariola Szreder, Mirosława Wróblewska, Agnieszka Brzezińska, Daniel Ringkowski, Sebastian Köhn, Raya Aleksandrowa Vasileva.

Tekst: M. Szreder

Zdjęcia: M. Wróblewska