Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

  • Kalendarium

    Czwartek, 2024-04-25

    Imieniny: Jarosława, Marka

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 14943040
    • Do końca roku: 250 dni
    • Do wakacji: 57 dni

Kochani Czytelnicy!

Jak widzicie nie zapominamy o Was. Otrzymaliście już informacje, jak sobie radzić kiedy zamknięte są biblioteki, a przyjdzie Wam ochota na czytanie książek. Możecie  jeszcze skorzystać z zamieszczonych poniżej wskazówek, jak w tej sytuacji dotrzeć  do wybranych książek. Mogą się przydać.

Zamknięte biblioteki, szkoły i uniwersytety. Praca zdalna, edukacja domowa i odwołane wydarzenia masowe, w tym także targi książki i imprezy literackie – to efekt działań podejmowanych przez rząd i firmy, które mają zapobiec epidemii związanej z rozwojem koronawirusa COVID-19. W ciągu najbliższych tygodni miliony Polaków zostaną w domu – warto w ym czasie nadrobić zaległości książkowe i zachęcić dzieci do czytania. Jak zdobyć książki bez wychodzenia z domu? Sklepy internetowe księgarń, sklepy z e-bookami i cyfrowe repozytoria dają dziś dostęp do tysięcy tytułów. Podpowiadamy, jak sięgać po książki bez wychodzenia z domu.

 

 

Sklepy internetowe księgarń stacjonarnych. Wielu czytelników robi na co dzień zakupy w swoich ulubionych księgarniach stacjonarnych. Ze względu na zapobieganie epidemii koronawirusa część z nich odwołuje spotkania autorskie i zajęcia dla dzieci. Na szczęście coraz częściej księgarnie stacjonarne prowadzą także własne sklepy internetowe, w których znajdziecie autorski wybór najciekawszych tytułów rekomendowanych przez księgarzy – robią to m.in. księgarnia dziecięco-młodzieżowa Funfel czy Tajfuny– sprawdźcie, czy taką możliwość zapewnia także Wasza ulubiona księgarnia! WolneLektury.pl.Wolne Lektury to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych bibliotek cyfrowych w Polsce. Repozytorium gromadzi lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz dzieła klasyki literatury polskiej i światowej, które dostępne są w domenie publicznej. Na Wolnych Lekturach znajdziemy m.in. tłumaczenia dzieł laureatów literackiej Nagrody Nobla, lektury, bajki i baśnie dla dzieci, a także audiobooki, czytane przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Biblioteka daje w tej chwili dostęp do ponad 5500 utworów. Każdą książkę można czytać online lub pobrać na komputer czy urządzenie mobilne w trzech formatach: PDF, EPUB, MOBI. Biblioteka Wolne Lektury jest prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska od 2001 roku.                                                                                       

Tekst: Mirosława Wróblewska