Czytamy bajki pierwszoklasistom (drugoklasistom też)!

Bajka pt. ,,Chichotek i echo” M. Mortki, to motyw przewodni konkursu czytelniczego dla dzieci z klas pierwszych i chętnych z klas drugich. Tym razem konkurs przeznaczony jest dla dzieci i ich rodziców. Zapraszamy bardzo naszych najmłodszych uczniów, którzy niedawno zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki.  Niestety nie poradzą sobie sami. Dlatego prośba do ich kochanych rodziców, by pomogli dzieciom.

Drodzy Rodzice! Cenimy Wasz wysiłek w procesie nauczania online. Dziękujemy, że Jesteście wsparciem dla nas i dla swoich dzieci. Teraz Waszej pomocy do przeprowadzenia konkursu czytelniczego dla Waszych dzieci potrzebuje biblioteka szkolna. Konkurs polega na odsłuchaniu bajki czytanej przez aktorkę, p.Magdę Waligórską i  udzieleniu odpowiedzi na pytania, które należy przesłać na adres mailowy biblioteka034@wp.pl

Bajkę można znaleźć na stronie Ninateka w kategorii "Dla Dzieci" lub wpisując w wyszukiwarce google tytuł bajki. Trwa ona koło 6 minut.

Serdecznie zapraszamy do zabawy dzieci z klas pierwszych i drugich wraz ze swoimi rodzicami. Na podsumowanie konkursu i odbiór nagród zapraszamy dzieci do biblioteki szkolnej po powrocie do szkoły. A oto pytania:

1. Kim był Chichotek?

2. Kogo szukał Chichotek?

3. Co się kryło w mruczeniu gór?

4. Kto i dlaczego wpadł w gniew?

5. Czyja dłoń zakryła usta Chichotka?

6. Czego zabronił Chichotkowi Tappi?

7. Co postanowił Chichotek?

Życzymy powodzenia i dobrej zabawy.

M. Wróblewska i T. Dopke

Zdjęcie pochodzi ze strony ninateka.pl