22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi grupa uczniów z naszej szkoły, z klas VII i VIII, uczestniczyła w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, które odbyły się 22 kwietnia br. To doskonały moment, by wspólnie zastanowić się nad najważniejszymi wyzwaniami klimatycznymi.

W warsztatach wzięli udział znani i lubiani naukowcy: biolog dr Mariusz Gogól i fizyk dr Tomasz Rożek. Popularyzatorzy wiedzy w przystępnej formie opowiedzieli, czym grozi globalne ocieplenie, jak mu zapobiegać i jaką rolę odegra w tym rozwój odnawialnych źródeł energii oraz jakie działania podejmuje Polska na rzecz ochrony klimatu. W spotkaniu uczestniczył minister klimatu, Michał Kurtyka, który odpowiadał na najbardziej nurtujące uczniów pytania. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli mógł zadać swoje pytanie ministrowi Michałowi Kurtyce oraz zaproszonym na warsztaty ekspertom. Patronem honorowym wydarzenia był Prezydent RP Andrzej Duda. Partnerami wydarzenia byli: Ministerstwo Klimatu, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska.

Tekst: Urszula Obłuda