XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – Nasza Biblioteka

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się w dniach 8 – 15 maja i upływa pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Prawie każdego roku w maju, mieliście okazję brać w udział w różnych konkursach bibliotecznych, a najmłodsi słuchali opowieści, w których bohaterką była książka. I tym razem macie do wyboru szeroką ofertę konkursową, do skorzystania z której serdecznie zapraszamy. Poza tym chciałybyśmy przekazać Wam kilka informacji o naszej bibliotece.

Mamy obecnie 10779 książek, nie licząc podręczników. Księgozbiór biblioteki został skomputeryzowany i od 2014 roku wypożyczacie książki z wykorzystaniem programu Progman.  Mimo to nadal macie swoje karty, które otrzymywaliście i podpisywaliście na uroczystości „Pasowania na czytelnika”. Dzięki programom „Książki naszych marzeń” w 2015/16 roku oraz Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa w roku 2018/19 biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o 889 książek. Czasami i Wy, nasi czytelnicy, obdarowujecie bibliotekę różnymi książkami. Od 2007 roku w bibliotece zaczęło funkcjonować Internetowe Centrum  Informacji Multimedialnej, w skład którego wchodzą 4 stanowiska komputerowe i drukarka.

Biblioteka daje Wam możliwość brania udziału w licznych konkursach i imprezach czytelniczych, takich jak: Światowy Dzień Pluszowego Misia, Światowy Dzień Bohaterów Bajkowych, Mikołajki, Majowe Dni Książki i Biblioteki, konkursy z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy oraz  wiele innych. Od 2010 roku uczniowie biorą udział w Wielkich Maratonach Czytelniczych, w których odnoszą sukcesy. W tym roku na pewno też tak będzie. Od wielu lat najmłodsi z Was uczestniczą w „Spotkaniach z książką”. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej wielokrotnie bywaliście na spotkaniach z różnymi pisarzami w ramach akcji „Z książką na walizkach”. Spośród Was wybierani są Cztelnicy Miesiąca, a na koniec roku szkolnego ma miejsce podsumowanie akcji na „Najlepiej Czytającą Klasę”.

Jak widzicie,  nasza biblioteka jest miejscem, w którym nie ma czasu na nudę i pewnie dlatego tak chętnie spędzacie w niej czas. Mamy nadzieję, że nadal tak pozostanie.

Pozdrawiają Was bibliotekarki: Teresa Dopke i Mirosława Wróblewska

Zdjęcie plakatu autorstwa Jolanty Różackiej pochodzi ze strony www.sbp.pl