Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Środa, 2020-07-08

  Imieniny: Arnolda, Edgara

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1124031
  • Do końca roku: 176 dni
  • Do wakacji: -12 dni

List do uczniów klas ósmych, rodziców i nauczycieli

Reda, 26 czerwca 2020 r.

 

Szanowni Państwo,

Nauczyciele, Rodzice,

Uczniowie klas ósmych.

Zakończenie roku szkolnego jest dniem szczególnym, a związane z ukończeniem szkoły wyjątkowym. Sytuacja pandemii, w której przyszło nam kończyć ten rok szkolny podnosi jeszcze bardziej wyjątkowość tego dnia. Forma wydania świadectw nie daje poczucia więzi ze szkołą, wspólnoty, którą tworzyliśmy przez lata edukacji.  Jest jednak formą dającą bezpieczeństwo sanitarne w czasie, gdy drobny wirus zmienił zasady funkcjonowania naszego otoczenia.

Po wielu latach bezpośrednich kontaktów w szkole od połowy marca tego roku musieliśmy przejść na system zdalnego nauczania. Zostaliśmy postawieni wszyscy w sytuacji wymagającej od Nas zmianę organizacji edukacji. Musieliśmy przystosować się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Bez pomysłowości nauczycieli i wsparcia rodziców nie byłoby to możliwe.

Drodzy uczniowie, amerykański przedsiębiorca Jim Rohn powiedział - „Największą wartością w życiu NIE jest to, co uda Ci się zdobyć. Największą wartością w życiu jest to, kim się stajesz”

Jak bardzo jest to spójne z mottem Naszej szkoły - „Non scholae, sed vitae discimus”. Nie dla szkoły, ale dla życia uczycie się tego. Edukacyjne i wychowawcze oddziaływanie kształtuje Was i przez Wasze późniejsze wybory wpływa na to, kim się stajecie.

Życzę Wam, aby nowy etap edukacji, w który po wakacjach wkroczycie, pozwolił Wam dalej rozwijać swoje umiejętności i przyczynił się do Waszego rozwoju.

Dziękuję rodzicom za wsparcie naszych działań w procesie edukacyjnym,
za życzliwość i wyrozumiałość. Dzięki naszym wspólnym działaniom wychowujemy dzieci na mądrych ludzi, radzących sobie w każdej sytuacji. Bez Waszej pomocy i współpracy nie byłoby to możliwe.

Gronu pedagogicznemu, wychowawcom dziękuję za tworzenie dobrej edukacji, przyjaznej i wymagającej.  Za tworzenie klimatu współpracy, wzajemnego szacunku. Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie uczniów w ich codziennym trudzie.

Dziękuję pracownikom administracji i obsługi, bez których szkoła nie mogłaby tak dobrze funkcjonować. Życzę, aby wakacje, dały Nam Wszystkim dużo radości, pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem rozpocząć nowy rok szkolny w szkole.

 

 

Życzę miłych słonecznych, ale zarazem bezpiecznych wakacji!!

 

                                                                               Z serdecznymi pozdrowieniami

                                                                                          Jan Skrobul