Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

List do uczniów, rodziców i nauczycieli

Reda, 26 czerwca 2020 r.

Drodzy

Nauczyciele, Rodzice,

Uczniowie.

Zakończenie roku szkolnego jest dniem szczególnym. Sytuacja pandemii, w której przyszło nam kończyć ten rok szkolny podnosi jeszcze bardziej wyjątkowość tego dnia. Zakończenie zajęć szkolnych wiązała się nierozerwalnie z wydaniem świadectwa szkolnego. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne nie wszyscy uczniowie otrzymają dziś świadectwo. Oprócz klas ósmych świadectwa od swoich wychowawców otrzymają dziś uczniowie klas trzecich kończących swój pierwszy etap edukacyjny, a wychowawcy oddziałów zerowych wręczą dyplomy swoim wychowankom. Pozostali uczniowie otrzymają świadectwa na pierwszej godzinie wychowawczej we wrześniu na początku nowego roku szkolnego.

Po wielu latach bezpośrednich kontaktów w szkole od połowy marca tego roku musieliśmy przejść na system zdalnego nauczania. Zostaliśmy postawieni wszyscy w sytuacji wymagającej od Nas zmianę organizacji edukacji, przystosować się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Bez pomysłowości nauczycieli i wsparcia rodziców nie byłoby to możliwe. Wyniki klasyfikacji wskazują, że poradziliśmy z tym wyzwaniem. W tym roku wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klasy wyższej. Nikt też nie będzie miał egzaminów poprawkowych.

Dziękuję rodzicom za wsparcie naszych działań w procesie edukacyjnym,
w edukacji wczesnoszkolnej byliście niezastąpieni. Dziękuję za życzliwość i wyrozumiałość. Naszymi wspólnymi działaniami wychowujemy dzieci na mądrych ludzi, radzących sobie w każdej sytuacji. Bez Waszej pomocy i współpracy nie byłoby to możliwe.

Gronu pedagogicznemu, wychowawcom dziękuję za tworzenie dobrej edukacji, przyjaznej i wymagającej.  Za tworzenie klimatu współpracy, wzajemnego szacunku. Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie uczniów w ich codziennym trudzie.

Dziękuję pracownikom administracji i obsługi, bez których szkoła nie mogłaby tak dobrze funkcjonować. Życzę, aby wakacje, dały Nam Wszystkim dużo radości, pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem rozpocząć nowy rok szkolny w szkole.

„Jeszcze będzie przepięknie!

Jeszcze będzie normalnie!”

Te słowa polskiego zespołu rockowego TILT dedykuję Nam wszystkim.

Życzę miłych słonecznych, ale zarazem bezpiecznych wakacji!!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jan Skrobul