Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

1 września uczniowie z klas 0 – 8 po raz pierwszy spotkali się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, które odbyło się w czasach pandemii i w związku z tym przebiegało tak, by sprostać wszystkim procedurom mającym na celu zachowanie zasad bezpieczeństwa. Była to szczególna uroczystość z uwagi na pożegnanie dyrektora szkoły, pana Jana Skrobula, który odszedł na emeryturę po 29 latach kierowania naszą placówką.

Pożegnały go władze miasta, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Nie obyło się bez wzruszeń i wspomnień. Tego dnia stanowisko dyrektora szkoły objęła pani Justyna Zabrodzka, która powołała na swoich zastępców panie: Ewę RyśBarbarę Kisiel.

Ten rok będzie rokiem pracy i nauki w szczególnych warunkach, do których wszyscy będą musieli się przyzwyczaić. Nowe godziny zajęć, osobne wejścia do budynku szkoły dla różnych grup wiekowych, maseczki, inaczej wyglądające przerwy, to tylko niektóre z nowości, które czekają nas za murami szkoły.

Życzmy sobie, by ten wyjątkowy czas przebiegał spokojnie i w zdrowiu, a jednocześnie pozwalał rozwijać umiejętności, pasje oraz zapewnił satysfakcję z dobrej pracy i nauki.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Ewelina Miszkiewicz, Teresa Dopke