Pasowanie na ucznia klas pierwszych

29 września 2020 r. uczniowie z klas pierwszych zostali uroczyście włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Tym samym nie są już przedszkolakami, a uczniami!

W tym roku, z powodu pandemii, uroczystość nie odbyła się na dużej sali gimnastycznej, a w salach lekcyjnych. Pani dyrektor, Justyna Zabrodzka i pani wicedyrektor, Ewa Ryś przedstawiły uczniom nowy symbol szkoły - bociana Stefka. Wyjaśniły, że nasza szkoła wyróżnia się na tle innych tym, że na jej kominie znajduje się gniazdo bocianie. Imię bociana wzięło się oczywiście od patrona naszej szkoły - Stefana Żeromskiego. Po krótkim wstępie, uczniowie klas pierwszych zaśpiewali piosenkę, a także wyrecytowali wiersze. Następnie pani dyrektor pasowała każdego ucznia dużym ołówkiem na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Każdy pierwszoklasista otrzymał piękny dyplom i upominki od rodziców. Mamy nadzieję, że nasza szkoła stanie się ich drugim domem i miejscem wszechstronnego rozwoju.

Tekst: Barbara Mikuś

Zdjęcia: Teresa Dopke, Ewelina Miszkiewicz