Zdrowo i kolorowo

Uczniowie klasy Ib w piątek, 2 października samodzielnie przygotowali dla siebie kanapki. Rodzice zapakowali im do pudełeczek różne przysmaki, a dzieci tworzyły z tego zdrowe i kolorowe kanapki.

Dzieci z apetytem zjadły zrobione przez siebie przysmaki, każdy robił kanapeczkę dla siebie. Nie zabrakło też niespodzianki od rodziców w postaci domowego chleba na naturalnym zakwasie oraz domowych dżemików, które  na świeżutkim chlebku smakowały wybornie.

Dzieci przed lekcją praktyczną rozmawiały na temat piramidy żywienia oraz wartości odżywczych warzyw i owoców dla naszego organizmu. Wiedzą już, że każde warzywo i owoc to źródło witamin. Nie zabrakło też pogadanki na temat konserwantów zawartych w żywności. Taka lekcja, która łączyła w sobie teorię i praktykę, na dłużej zostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak