Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Wtorek, 2020-10-20

  Imieniny: Ireny, Kleopatry

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1690013
  • Do końca roku: 72 dni
  • Do wakacji: 248 dni

Wycieczka do Parku Ewolucji

W dniu 07.10.2020r. pierwszoklasiści, na swojej pierwszej wycieczce, odwiedzili Park Ewolucji w Sławutówku. Uczniowie klasy I b rozpoczęli zwiedzanie od prehistorycznego kina, w którym to poznały gospodarza obiektu - dinozaura Arnolda. 

Następnie udali się do kina 7D, które znajduje się w batyskafie. Podczas seansu dzieci odniosły wrażenie, jakby miały się utopić w głębinach oceanu. Po morskiej przygodzie wybrali się na spacer szlakiem historycznym. Widziały piramidę, Sfinksa,  ekspozycję "Obrazy Prehistorii" -  jedenaście ekspozycji przedstawiających codzienne życie najstarszych przodków człowieka. Odkrywali tajemnicę Stonehenge- repliki jednej z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych. Nie zabrakło też spaceru wśród małych i ogromnych dinozaurów. 

Kiedy wycieczkowicze dowiedzieli się już o różnych ciekawostkach historycznych to udali się na plac zabaw, gdzie radościom i wspólnym zabawom nie było końca. Zmęczeni pomaszerowali na warsztaty plastyczne, gdzie własnoręcznie wykonali pamiątki – magnesy z dinozaurami. Zakończeniem wycieczki były podróże pociągiem oraz samochodami rodem z Flinstonów.

Zmęczeni i szczęśliwi wsiedli do autokaru, który przywiózł ich pod naszą szkołę, pod którą czekali już stęsknieni rodzice.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak