Autorskie spotkanie on-line z Justyną Bednarek

W piątek, 23 października, dzieci z klas: 1a, 2c i 2e wzięły udział w spotkaniu z pisarką, Justyną Bednarek. Było to spotkanie dość nietypowe dla uczniów, gdyż odbywało się on-line w salach lekcyjnych.

Organizowała je Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach „II Olkuskiego Festiwalu u(MOC)cnieni Literaturą on-line”. Książki ze „skarpetkowej serii”, czyli „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” oraz „Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają” cieszą się popularnością wśród dzieci, które chętnie czytają i słuchają o przygodach niesfornych skarpetek. Wszystkie skarpetkowe książki znajdują się w szkolnej bibliotece, a już wkrótce ukaże się kolejna część „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują”.

Prawie dla wszystkich dzieci było to pierwsze spotkanie autorskie. Było ono poprzedzone czytaniem fragmentów książek, a pierwszaki rysowały również swoje wymarzone skarpetki.

Tekst: Teresa Dopke

Zdjęcia: Elżbieta Olejnik, Barbara Mikuś, Teresa Dopke