Lektura w pudełku – „Karolcia”

Biblioteka przygotowała wystawkę prac wykonanych przez uczniów klasy 2B pod kierunkiem pani Anny Świstun. Po przeczytaniu książki Marii Krüger ,,Karolcia", dzieci podzieliły się swoimi wrażeniami w nietypowy sposób, bo wykonały pudełka, w których umieściły różne przedmioty, postaci, wydarzenia związane z treścią lektury.

Pudełka są kolorowe i pełne niespodzianek, mają różne wielkości i kształty, np. pudełko w kształcie samochodu, a w nim karuzela, huśtawka, ciasteczko i kolorowe ilustracje do książki. W innych pudełkach znajdują się te rzeczy, które najbardziej urzekły małych czytelników w trakcie czytania "Karolci", jak np. ciasteczko dobroci, magiczny koralik, samochód prezydenta, dom towarowy, latająca taksówka, zakorkowana ulica, plac zabaw, rysunki bohaterów lektury np. Karolci i Piotra. Zamieszczone  na wystawie pudełka wykonali uczniowie: Miłosz Bolejko, Małgosia Guth, Ala Zarzycka, Adam Melka, Kajetan Piotrowski, Mikołaj Somerlik, Jakub Gołdyński, Amelka Skurtys, Czarek Obłuski. Gratulujemy dzieciom inwencji twórczej, a pozostałe klasy zapraszamy do obejrzenia wystawy, która pokazuje, że nawet lekturę można przedstawić w ciekawej i innej formie.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Wróblewska