Śniadanie Daje Moc

8 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji w szkole, w pierwszym tygodniu listopada, realizowaliśmy projekt „Śniadanie daje moc”.

Uczniowie z klas 1-3 mieli do wykonania kilka zadań. Jedno z nich polegało na zaznaczaniu, jakie produkty spożywają na śniadanie. Najczęściej występowały produkty zbożowe i białkowe. Na drugim miejscu były owoce i warzywa. Jest też grupa dzieci, które nie jedzą śniadań w domu. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu zdrowej i wesołej kanapki. Pandemia pokrzyżowała nam plany i kanapki były niestety tylko papierowe. Prawdziwe kanapki niektórzy wykonywali w domu i przesłali zdjęcia swojego posiłku. Klasa 3c przygotowała inscenizację wiersza Stanisława Karaszewskiego „Witaminowe abecadło”.

Tekst: Mariola Szreder

Zdjęcia: Rodzice i nauczyciele z klas 1 - 3