Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Czwartek, 2020-11-26

  Imieniny: Leona, Leonarda

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1884904
  • Do końca roku: 35 dni
  • Do wakacji: 211 dni

SZCZEPIENIA PRZECIWKO WIRUSOWI BRODAWCZAKA LUDZKIEGO (HPV)

W związku z podpisaniem umowy na realizację w latach 2020 – 2021  gminnego programu zdrowotnego pod nazwą „Program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy w Gminie Miasta Redy” Burmistrz Miasta Redy informuje, iż  od dnia 16 listopada br. rozpoczną się szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dziewcząt urodzonych w 2007 r. i zameldowanych w Gminie Miasto Reda.

Szczepienia odbywać się będą w punkcie szczepień  NZOZ Śródmieście w Redzie przy ul. Osadniczej 5. Na wizytę w punkcie szczepień należy umówić się telefonicznie – tel. 58 742 37 80. 

W 2021 r.  szczepieniami objęte zostaną dziewczęta urodzone w 2008 r.  Pełny cykl szczepienia obejmuje 2-krotne podanie szczepionki. Szczepienia są DOBROWOLNE.

Program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy w Gminie Miasta Redy” finansowany jest w całości z budżetu Gminy Miasto Reda. Od rozpoczęcia realizacji Programu w 2009 r. zaszczepiono w sumie 875 dziewcząt.

Rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem u kobiet do 45 roku życia na świecie. Główną przyczyną zachorowań na raka szyjki macicy jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Rutynowe szczepienia nastolatek przeciwko infekcji HPV jako ważną część skutecznej profilaktyki raka szyjki macicy rekomendują m.in. Ministerstwo Zdrowia,  Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG), Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV, a także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). PTG szacuje, że powszechne szczepienia całych roczników nastolatek spowodują zmniejszenie ogólnej liczby zachorowań na raka szyjki macicy od 76 do 96 procent w ciągu 15-20 lat od rozpoczęcia szczepień. 

 

Link do strony NZOZ Śródmieście:

http://przychodnia.gdynia.pl/index.php/szczepienie-przeciwko-hpv-w-redzie/