Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2021-01-18

  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 2195924
  • Do końca roku: 347 dni
  • Do wakacji: 158 dni

Mikołajkowe propozycje książkowe

Zbliżają się Mikołajki i w związku z tym warto już poczuć mikołajkowy klimat przy lekturze najróżniejszych książek. Oto kilka propozycji dla Was. 

 „Eryk i Mela na tropie świętego Mikołaja” G. Gargaś to historia dwójki dzieci, które wyruszają na poszukiwania Mikołaja, by przekonać się o jego istnieniu. Jeden z waszych ulubionych bohaterów – Mikołajek, w książce „Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju” Goscinnego i Sempé prosi Mikołaja o różne rzeczy dla bliskich i kolegów, ale tak naprawdę potrzebne są one zupełnie komuś innemu. A komu, tego dowiecie się z książki. Z kolei znani Wam  z serii „Operacja” bohaterowie  tym razem w „Operacji bałwan” J.L. Horsta i H.J Sandnesa muszą wytropić, co stało się z jedną ze świątecznych ozdób w mieście i kto stoi za jej zniknięciem. Jeśli ktoś jest miłośnikiem zwierząt to z pewnością spodobają mu się opowiadania „Zimowa kraina cudów”, w której mikołajki i święta przeżywają właśnie zwierzęta. Najmłodsi wielbiciele serii „Książkożercy” z pewnością chętnie przeczytają „Pompona w opałach”, w której to książce zaginął najmłodszy elf Mikołaja – Pompon.

Te oraz wiele innych mikołajkowych historii czekają na Was w bibliotece. Skorzystajcie z tego, że jest już dla Was otwarta.

Wszystkiego zaczytanego mikołajkowego dla małych i dużych Czytelników!

Tekst i zdjęcia: Teresa Dopke