Czwartek, 2021-03-04

Imieniny: Adrianny, Kazimierza

Koziołkowy lapbook

W minionym tygodniu klasa IId omawiała lekturę pt. „120 przygód koziołka Matołka”.

Uczniowie poznali głównego bohatera, cały tydzień spędzili na rozwiązywaniu zadań, quizów, ćwiczeń, krzyżówek i rebusów dotyczących Koziołka i jego perypetii. Na zakończenie każdy miał za zadanie wykonania lapbooka dotyczącego lektury. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z tego rodzajem pracy. Uczniowie podeszli bardzo indywidualnie do zadania, niektórzy swą pracę rozpoczęli od autora, inni od głównego bohatera , ale były również własnoręcznie wykonane puzzle, krzyżówki iciekawostki dotyczące kóz. Prace okazały się piękne, różnorodne i bardzo ciekawe. Uczniom bardzo spodobał się taki rodzaj pracy podczas lekcji. A prace zdobią nasz korytarz szkolny.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Tatara