Konkurs Warcabowy w świetlicy – rozstrzygnięty

W miesiącu lutym odbywała się kolejna edycja Świetlicowego Konkursu Warcabowego przeznaczonego dla uczniów klas 1 - 3 uczęszczających do świetlicy szkolnej. Warcaby wymagają od uczestników umiejętności taktycznych, znajomości przepisów i zasad związanych z grą.

W  turnieju warcabowym uczestniczyło 20 zawodników, którzy grali początkowo w 5 grupach po 4 zawodników. Aby dostać się do finału każdy uczestnik musiał rozegrać po 4 mecze w swojej grupie, punktowane od 3 pkt za wygraną, 1pkt za remis i 0 pkt przegrana. Drogą eliminacji wyłoniono z każdej grupy po 1 zawodniku, który przeszedł do półfinału. W kolejnej części zawodów rozgrywał mecz każdy z każdym i wyłoniono dwie osoby z najwyższą punktacją, które zajęły 1 i 2 miejsce w turnieju. Dwóch uczestników finału: Piotr Much i Lena Popowicz musieli rozegrać dodatkowo mecz o trzecie miejsce.

Po raz pierwszy od kilku lat najwyższe pierwsze miejsce w turnieju zajęła dziewczynka Katarzyna Śledziewska z klasy 2a. Drugie miejsce zajęła Julia Piechowska z klasy 3d, a trzecie Piotr Much z klasy 2a. Czwarte miejsce i nagrodę otrzymała również uczestniczka finału Lena Popowicz z 3b. 22 lutego 2021r. wręczono dyplomy i nagrody laureatom.

Opiekunem i głównym jurorem turnieju była Beata Zawal – Brzezińska, która we współpracy z nauczycielami świetlicy: Agnieszką Brzezińską, Laurą Gajkowską i Żanetą Animucką przeprowadziła konkurs. Turniej od kilku lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, dzieci chętnie biorą udział w rozgrywkach i treningach. Niektórzy z zawodników planują już uczestnictwo w kolejnym roku i zamierzają doskonalić swoje umiejętności taktyczne w warcabach.

Tekst: Beata Zawal – Brzezińska

Zdjęcia: Żaneta Animucka