Kodowanie z dinozaurem

26.02 w Polsce obchodzi się Dzień Dinozaura. Właśnie to święto, w nietypowy sposób, obchodzili uczniowie z klasy I b.Dzieci ubrały się na zielono, lub miały na sobie ubrania w dinozaury.  Najbardziej kreatywne stroje, tego dnia, mieli na sobie Laura i Adrian.

Ale nie tylko kolor zielony dominował w naszej klasie, były tu też pozytywne emocje, które wywołała wizyta  pani Anny Świstun. Pani Ania przeprowadziła z dziećmi  lekcję z kodowania. Uczniowie najpierw porozmawiali o dinozaurach, a następnie przypomnieli sobie wiadomości na temat kodowania. Nowością na zajęciach było pojawienie się ozobotów, małych pojazdów uczących poprawności w kodowaniu. Dzieci kodowały trasę do szkoły, chcąc do niej zaprosić dinozaury. Jak się okazało, nie było to wcale łatwe zadanie. Uczniowie musieli się bardzo skupić, żeby prawidłowo zakodować drogę do swojej szkoły.

Potem dzieci kodowały na kartach pracy bohatera dzisiejszej lekcji, utrwaliły pojęcie symetrii. Nie zabrakło też kolorowanek i masek prehistorycznych stworków, które wykonały  pod koniec naszych lekcji.

Taka lekcja, przez zabawę, przyniosła dzieciom dużo radości, a przede wszystkim stanęli przed nowym zadaniem, które pozwoliło im zdobyć kolejne umiejętności.

Tekst i zdjęcia: Maria Szymoniak