Rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu z Historii

19 lutego 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Redzie odbył się Rejonowy Etap Wojewódzkiego Konkursu z Historii.

Pomimo nietypowej sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy w konkursie wzięło udział 26 uczniów z powiatów: wejherowskiego i puckiego. Zmagania odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Uczestników uroczyście powitała p. dyrektor Justyna Zabrodzka. Następnie uczniowie pod okiem komisji konkursowej w składzie: Barbara Stenzel - przewodnicząca, Teresa Brunath i Anna Zwierzycka rozpoczęli zmagania. W ciągu 60 minut musieli rozwiązać 15 zadań. Pomimo dużego stopnia trudności po sprawdzeniu prac okazało się, że aż trzech uczniów zdaniem komisji kwalifikuje się do finału konkursu: Karol Rojek ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu, Mateusz Dziadowicz ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie i Maciej Staniszewski z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Rumi. Serdecznie gratulujemy wiedzy.

Tekst i zdjęcia: Barbara Stenzel