Puszcza Darżlubska w słoiku, Jastrё i tradycyjne tańce, czyli kolejna sobota z kaszubskimi warsztatami

Dnia 6 marca, jak ostatnio często w sobotę było w naszej szkole ciekawie i kolorowo.

Tym razem dzieci uczęszczające na kaszubski  uczestniczyły aż w trzech warsztatach. Pierwszy inspirowany był otaczającymi nas pięknymi kaszubskimi lasami – dzieci mogły na nim stworzyć i wziąć do domu kawałek przyrody zamknięty w słoiku (piękna ozdoba pokoju i pomoc naukowa w jednym). Na drugim można było rozprostować nogi z energetyczną panią Pauliną uczącą tradycyjnych kaszubskich tańców. Trzeci warsztat przypomniał o zbliżającej się Wielkanocy – dzieci zabrały do domu wytworzone własnoręcznie świąteczne ozdoby i dowiedziały się jak obchodzi się kaszubskie Jastrё. Poznawanie Kaszub, radość tworzenia i /ruch – jak zwykle warsztaty dostarczyły dużo wiedzy i pozytywnych emocji.

Tekst: Anna Świstun

Zdjęcia: Ramona Wittbrodt