,,Kto się nie odważy, ten nie wygra - wer nicht wagt, der nicht gewinnt"

W tym roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu artystycznego  z języka niemieckiego, który został skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Właśnie zakończył się I i II etap konkursu, który polegał na wypełnieniu karty zadań, gdzie należało wykazać się znajomością pisowni iznaczenia znanych powiedzeń i cytatów niemieckich pisarzy i filozofów oraz trzeba było wykonać pracę plastyczną przedstawiającą wybrane powiedzenie jednego z niemieckich myślicieli. Wszystkie nadesłane prace zostały ocenione przez komisję międzynarodową, składającą się znauczycieli szkół partnerskich projektu Erasmus. Polskę reprezentowały 3 nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie, pozostali członkowie komisji to: 2 nauczycieli z Niemiec, 1 z Bułgarii i 1 z Rosji.  Przysłane prace plastyczne zostały zaprezentowane w formie wystawy w naszej szkole i znajdują się na dolnym korytarzu, gdzie można je oglądać. Zgodnie z regulaminem i oceną prac przez komisję, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 8 szkół i 17 uczniów z następujących szkół: SP4 Rumia, SP3 Reda, SP Gowino, SP6 Rumia, SP16 Gdynia, SP31 Gdynia, SP im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, SP Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie. Wszystkie szkoły zostały powiadomione drogą mailową o tym, którzy uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Ostatni etap konkursu polega na nakręceniu filmu, który przedstawi wybrany z listy cytat. Gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością oczekujemy na wyreżyserowane filmiki z dialogiem w języku niemieckim.

Tekst i zdjęcia: M. Wróblewska