IX Powiatowy Konkurs Geograficzny

W piątek, 26 marca 2021 roku, odbył się IX Powiatowy Konkurs Geograficzny. Tematyka tegorocznej edycji dotyczyła polskich gór. W konkursie wzięło udział pięć szkół: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Wejherowa, Szkoła Podstawowa nr 10 z Rumi, Szkoła Podstawowa nr 2 z Redy, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 z Wejherowa oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Redy.

Konkurs tradycyjnie podzielony był na dwa etapy. Pierwszy z nich odbywał się w poszczególnych szkołach. Jego celem było wytypowanie dwuosobowych zespołów do drugiego etapu. Drugi etap odbył się w formie online i polegał na rozwiązaniu testu. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy z zakresu zagadnień obowiązujących na konkursie. Rywalizacja była bardzo wyrównana.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajął: Kowalewski Marcin ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wejherowie. Na II miejscu uplasowała się Adamowicz  Julia również ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w WejherowieIII miejsce zdobył Jakub Zadrożny reprezentujący Szkołę Podstawową nr 3 w Redzie. Tuż za podium, na IV miejscu uplasowała się Dominika Ludzińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie. V miejsce zdobył Paweł Dębski uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi. Uczniowską wiedzę oceniała komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Danisewicz, Urszula Obłuda i Estera Miotk.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu bardzo serdecznie gratulujemy!

Tekst: Estera Miotk