Spotkanie uczniów z SP3 z Danielem Plińskim

Dnia 6 listopada 2018r. gościliśmy w naszej szkole Daniela Plińskiego - znanego siatkarza, wielokrotnego reprezentanta Polski.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sportową biografią Mistrza, którą zapoczątkował w rodzinnym mieście Pucku. W wieku 27 lat został powołany do reprezentacji Polski, w której  rozegrał 142 mecze. Ma na swoim koncie wiele tytułów  mistrzowskich,  zdobytych w różnych klubach i z reprezentacją Polski. Jest  wicemistrzem świata (Japonia 2006), mistrzem Europy z Turcji (2009) i olimpijczykiem z Pekinu (2008), gdzie  awansował do ćwierćfinału. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali  wypowiedzi gościa,  który opowiadał o swojej karierze, możliwościach, jakie dał mu sport, a także o tym, że sport kształtuje charakter człowieka, uczy ciężkiej pracy  i wytrwałości  w dążeniu do celu.
Z ciekawością obejrzeli medale zdobyte przez Mistrza,  indywidualnie zadawali pytania.  Na zakończenie spotkania  uczniowie ustawili się w kolejce po autografy i wspólne zdjęcia.
W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy panu Danielowi Plińskiemu za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły.

Tekst: Barbara Kisiel

Zdjęcia: Barbara Kisiel, Patrycja Hewelt-Skrobul, Elżbieta Rybarczyk